Choć grupa Zoo w czasie swojej działalności wydała tylko dwa single (w tym przeboje "Romantyczna gra" i "Więcej sexu"), to w ciągu swojej krótkiej kariery dokonała o wiele więcej - i to z pomocą aż czterech wokalistów! Czas na kompletny remanent ich twórczości i prezentację tego, co warszawska formacja osiągnęła w latach 80. Czas na "Ostatni remanent".
Grupa Zoo debiutowała w 1982 roku jako ciekawy, gitarowy skład ze Stanisławem Wenglorzem przy mikrofonie. Potem - po krótkiej współpracy z Iwoną Trzaskowską - rolę wokalisty przejął Robert Janowski, a muzyka zaczęła oscylować między synth-popem a pop-rockiem. Wreszcie, pod koniec działalności zespołu, w 1985 roku przy mikrofonie stanął gitarzysta i jedyny członek zespołu obecny we wszystkich jego wcieleniach - Krzysztof Marzec. To jedna z ciekawszych grup, jakie pojawiły się na polskiej scenie w latach 80. Potrafiła łączyć fascynację klasycznym rockiem z nowofalowymi inklinacjami ("Stutonowy walec"), uciekać w świat nowych romantyków ("Romantyczna gra") oraz bawić się stylistyką reggae ("Na drzewie"). I we wszystkich tych wcieleniach Zoo wypadało przekonująco!
"Ostatni remanent" zbiera komplet nagrań radiowych i singlowych zespołu, wzbogacony o unikatowe fragmenty prób, na których grupa wykonywała materiał, jaki nie doczekał się nigdy studyjnej rejestracji. Materiał na płycie CD uzupełnia bonusowe DVD, na którym znalazły się wszystkie zachowane wizualne ślady działalności zespołu - teledyski z "Telewizyjnej Listy Przebojów" oraz występy w recitalach.
Skład:
Stanisław Wenglorz - voc (1-4)
Iwona Trzaskowska - voc (5-7)
Robert Janowski - voc (8-11, 14, 16-18)
Krzysztof Marzec - g (1-20), voc (12, 13, 20)
Wojciech Styczyński - g (1-4, 14)
Mariusz Smoluch - g (5-13, 15-20)
Paweł Młynarczyk - keyb (5-11, 15-18)
Mirosław Torla - bg (1-4, 14)
Mirosław Łączyński - bg (5-13, 15-20)
Janusz Domański - dr (1-11, 14-18)
Maciej Ostromecki - dr (12-13, 19, 20)
Jacek Kerber - fortepian (3)
1. Siłą rzeczy2. Stutonowy walec3. Ostatni remanent4. Rock - Gimnastyka5. Smutne ZOO6. Lata rozstania7. Hej, nie daj się!8. Na drzewie9. Biały szron10. Romantyczna gra11. Więcej sexu!12. Znowu mam luz13. Wszystko zacznij jeszcze raz14. Podwodne reggae15. Introdukcja16. Czyha strach17. Związani razem18. Dzikie palmy19. Mijanka20. Bujam się
Rok wydania
2019
Opakowanie
jewel case
Liczba nośników
[1xCD]
Wykonawca - główny
Zoo
Bezpieczeństwo produktów
Produkt wprowadzony do obrotu przed 13.12.2024
ProducentUniversal Music Polska Czerniakowska 87A, 00-718 Warszawa, Polska [email protected], +48 22 307 97 81
Podmiot odpowiedzialnyUniversal Music Group Gmbh Winterhuder Weg 27, 22085 Hamburg, Niemcy [email protected], +4930166359800