![Kobieta i mężczyzna. Człowiek rozdwojony [KSIĄŻKA]](https://media.dvdmax.pl/IMG/360x460/183525_0001.jpg)
Niniejsza książka jest dziełem bardzo wartościowym, zarĂłwno naukowo, jak i poznawczo. W atrakcyjny sposĂłb przedstawia wielowymiarowość społeczno-kulturowych uwarunkowań rodzaju od czasĂłw antycznych i biblijnych aż do końca XVIII wieku. Autor odkrywa tysiące lat historii człowieka z perspektywy genderowej i wprowadza Czytelnika w świat obu płci, a zwłaszcza kobiet ukazanych na tle społecznej, politycznej, gospodarczej i kulturowej historii Europy.
Praca ma charakter porządkujący i systematyzujący. Jej niezaprzeczalnym walorem jest bogactwo wykorzystanych materiałĂłw i źrĂłdeł. Są to dzieła filozoficzne, literackie, z zakresu historii sztuki, religii i socjologii, świadczące o dużej wiedzy, erudycji, a także merytorycznej kontroli Autora nad niewyobrażalną liczbą materiałĂłw do przestudiowania i zobrazowania.
Sądzę, że książka odbije się głośnym echem w życiu naukowym i będzie wykorzystywana jako podręcznik akademicki m.in. do kursĂłw genderowych
(Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany.