dvdmax.pl
Loading...
Krzyż. Kontynuacja Solidarni 2010 (booklet) [DVD]
DVD

Krzyż. Kontynuacja Solidarni 2010 (booklet) [DVD]

34,99 zł
Wysyłamy w 24h
Loading...
Zamów w ciągu 2 dni 7 godzin 5 minut, a otrzymasz produkt już we wtorek!
Loading...

Opis

Najnowszy film twórców najgłośniejszego filmu ubiegłego roku „Solidarnych 2010”: Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego.,Jedna z najzdolniejszych polskich reżyserek młodego pokolenia i znany z „Warto rozmawiać” dziennikarz opowiadają o wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu, które przez wiele tygodni emocjonowały Polaków. Jednak ich obraz nie ma nic wspólnego z powierzchownymi relacjami dziennikarskimi. Cierpliwie, z wytrwałością przyglądają się wszystkim wydarzeniom i ich bohaterom, dzięki czemu zapis nie jest banalny i wykrzywiony a prawda o tym co się stało jest bardziej złożona. Znakomita reżyseria i koncepcja realizatorska, bogaty, unikatowy materiał, formuła, która trzyma widza w napięciu oraz elektryzujący temat składają się na absolutnie wyjątkowy film, wobec którego nie można przejść obojętnie. W książce wywiad-rzeka z twórcami: Ewą Stankiewicz, Janem Pospieszalskim oraz Robertem Kaczmarkiem, m.in. o cenie, jaką przyszło im zapłacić za Solidarnych 2010, oraz o filmie i wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu.,"Na Krakowskim Przedmieściu 9 sierpnia uczestnicy happeningu przerzucali sobie nad głowami żółtego pluszowego kaczora wielkości piłki plażowej i krzyczeli „Jeszcze jeden”. A więc: jeden Kaczyński zginął, chcemy śmierci tego drugiego. Nie ma tu miejsca na żadne niuanse, spekulacje, domysły. Komunikat jest łopatologiczny, prosty... Drugi obrazek, bardziej wyrafinowany, to ludzie krzyczący „Chcemy Barabasza!”. Czyli publiczne, zbiorowe odrzucenie Chrystusa. I po tym poczułem chłód na plecach. ",Jan Pospieszalski (fragment książki)

Informacje o produkcie

Kategoria
Wydania kolekcjonerskie
Kraj wydania
Okładka
twarda
Ilość stron
56
EAN
9788375692235
Dział
DVD
Region DVD
2
Wymiary
145x190
ISBN
978-83-7569-223-5
Opakowanie
digibook
Liczba nośników
[1xDVD]

Bezpieczeństwo produktów

Produkt wprowadzony do obrotu przed 13.12.2024
ProducentDom Wydawniczy RAFAEL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Rękawka 51C, 30-535 Kraków, Polska
[email protected]
OstrzeżeniaLista ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa książek oparta o wymagania Rozporządzenia (UE) 2023/988 w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR):

1. Ryzyko skaleczeń:
a) Sprawdź książkę pod kątem ostrych krawędzi lub zszywek, które mogą spowodować skaleczenia.
b) Uważaj na okładki z twardego papieru, które mogą mieć ostre rogi.

2. Zagrożenie pożarowe:
a) Przechowuj książki z dala od źródeł ciepła i ognia.
b) Unikaj przechowywania książek w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby zapobiec zapłonowi.

3. Zagrożenie dla zdrowia:
a) Długotrwałe czytanie może prowadzić do zmęczenia wzroku, bólów głowy i problemów z koncentracją.
b) Zapewnij odpowiednie oświetlenie podczas czytania, aby zmniejszyć zmęczenie wzroku.
c) Regularnie rób przerwy podczas czytania, aby odpocząć oczom i rozluźnić mięśnie.

4. Zagrożenie dla zdrowia psychicznego:
a) Książki z niektórych kategorii mogą zawierać treści kontrowersyjne lub niezgodne z Twoimi przekonaniami. Przed przeczytaniem, zapoznaj się z opiniami innych czytelników.
b) Intensywne wchodzenie w świat fantasy, science fiction czy horroru może prowadzić do oderwania od rzeczywistości i problemów z rozróżnieniem fikcji od realnego świata.
c) Zawartość niektórych książek (przemoc, okrucieństwo, sceny drastyczne) może negatywnie wpływać na zdrowie emocjonalne, powodować stres, niepokój, a nawet depresję.

5. Zagrożenie dla dzieci:
a) Małe dzieci mogą wkładać książki do ust, co może prowadzić do zadławienia lub połknięcia małych elementów.
b) Nadzoruj dzieci podczas czytania książek i upewnij się, że nie wkładają ich do ust.
c) Treści zawarte w książkach mogą być nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży ze względu na swoją tematykę (przemoc, erotyka, itp.). Zawsze sprawdzaj oznaczenia wiekowe i dostosuj lekturę do wieku i dojrzałości dziecka.

6. Utrzymanie książek w dobrym stanie:
a) Przechowuj książki w suchym i czystym miejscu, aby zapobiec rozwojowi pleśni i uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć.
b) Unikaj przechowywania książek w miejscach narażonych na ekstremalne temperatury i wilgotność.
c) Regularnie czyść książki z kurzu i brudu, aby zachować ich wygląd i trwałość.

7. Źródła informacji:
a) Sprawdzaj wiarygodność informacji zawartych w książce, szczególnie jeśli wykorzystujesz je do celów edukacyjnych lub zawodowych.
b) Zwróć uwagę na datę publikacji, ponieważ wiedza w niektórych dziedzinach szybko się dezaktualizuje.
c) Podczas korzystania z linków lub zasobów internetowych podanych w książce zachowaj ostrożność i stosuj zasady bezpieczeństwa w sieci.

8. Prawa autorskie:
a) Przestrzegaj praw autorskich treści udostępnionych w książce.

Dostawa

Darmowa dostawa od 99,99 (Poczta Polska), 250 (Paczkomat®). Dostarczamy także do Niemiec i UK

Ponad 3 846 503 produktów w ofercie

Ponad 170 821 artykułów dostępnych od ręki. Tylko u nas szeroka oferta unikatowych filmów na DVD i Blu-ray

Sprowadzamy na życzenie

Nie znalazłeś produktu w naszej ofercie? Zgłoś się do nas a znajdziemy go specjalnie dla Ciebie

30 dni na zwrot

Możliwość zwrotu produktu bez podania przyczyny do 30 dni od zakupu
O nas
DVDmax.pl Sp. z o.o.
ul. Spółdzielców 18A
62-510 Konin
tel. +48 63 243 88 85
tel. +48 63 242 20 77
tel. +48 518 180 555
tel. +48 518 180 566
Płatności
PayU
Blik
Visa
Mastercard
Google Pay
Newsletter