Darmowa wysyłka!

    Od 99.99 zł (Poczta Polska)

    Od 150 zł (Paczkomat®)

    KSIĄŻKA
    Partie lewicy i centrolewicy w polskim systemie partyjnym. Aktywność SLD, PSL i UP na polskiej scenie politycznej [KSIĄŻKA]

    Artykuł niedostępny

    Powiadom gdy będzie dostępny

    Kategoria Ruchy i doktryny polityczne
    Autor Dominik Sieklucki
    Ilość stron 206
    Okładka twarda
    Opis Kilkunastoletnie dzieje SLD, PSL i UP to interesujący, choć niełatwy dla badań naukowych temat. Mam jednak nadzieję, że poruszone w książce zagadnienia – wzajemne relacje trzech opisywanych partii politycznych, ich sukcesy i zwycięstwa, ale też porażki, wpadki i afery – są nie tylko wkładem w literaturę politologiczną traktującą o partiach i systemie partyjnym III RP, ale i ciekawą perspektywą, poprzez ktĂłrą można patrzeć na najnowsze dzieje Polski.
    Dominik Sieklucki

    Autorowi udało się uniknąć eksponowania tego elementu, ktĂłry jest zazwyczaj wiodący w omawianiu partii lewicowych w Polsce, jakim jest ich przeszłość. Nie unikając tej kwestii, przedstawił jednocześnie szeroki i wieloaspektowy obraz działania tych ugrupowań na obecnej polskiej scenie politycznej, przez co praca jego stanowi ważny wkład w analizę kształtowania się systemu partyjnego w demokratycznej Polsce.
    Z recenzji dr hab. Katarzyny Sobolewskiej-Myślik, prof. Akademii Pedagogicznej

    WybĂłr tematyki i sposĂłb jej opracowania, nie tylko stanowią istotny wkład w analizę polskiego systemu partyjnego, ale rĂłwnież – poprzez ciekawą formę, aktualność tematyki, przy jednoczesnej bezstronności formułowanych ocen – praca może przyciągnąć czytelnikĂłw niezajmujących się na co dzień partiami politycznymi i systemami partyjnymi.
    Z recenzji dra hab. Marka Bankowicza, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

    EAN
    Dział KSIĄŻKA
    ISBN 978-83-233-2241-2
    Autor Dominik Sieklucki
    Rok wydania 2007
    Ilość stron 206
    Okładka twarda
    Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
    Wymiary B5
    Bezpieczeństwo produktów
    Produkt wprowadzony do obrotu przed 13.12.2024