| Produkt wprowadzony do obrotu przed 13.12.2024 |
| Producent |
ATENEUM M. Kogut, A. Zegiel Spółka Komandytowa
ul. Półłanki 12c, 30-740 Kraków, Polska
[email protected] |
| Podmiot odpowiedzialny |
ATENEUM M. Kogut, A. Zegiel Spółka Komandytowa
Półłanki 12c, 30-7400 Kraków, Polska
[email protected] |
| Ostrzeżenia |
Lista ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa pianek i filców do scrapbookingu oparta o wymagania Rozporządzenia (UE) 2023/988 w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR).
* Ryzyko zadławienia: Małe elementy (np. cekiny, koraliki) mogą stanowić ryzyko zadławienia dla małych dzieci. Upewnij się, że są przechowywane poza zasięgiem dzieci.
* Ostre krawędzie: Niektóre narzędzia do cięcia pianek i filców (nożyczki, noże) mogą być ostre. Zachowaj ostrożność podczas ich używania i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.
* Alergie skórne: Niektóre osoby mogą być uczulone na składniki pianek i filców. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, należy zaprzestać używania produktu i skonsultować się z lekarzem.
* Duszność: Unikaj wdychania pyłu powstającego podczas cięcia lub szlifowania pianek i filców. Pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub używaj maski ochronnej.
* Zagrożenie pożarowe: Pianki i filce są materiałami łatwopalnymi. Trzymaj je z dala od otwartego ognia i innych źródeł ciepła.
* Użycie w pobliżu niemowląt: Nie umieszczaj dekoracji z pianki lub filcu w łóżeczkach niemowląt, w wózkach dziecięcych lub innych miejscach, gdzie dziecko mogłoby mieć do nich łatwy dostęp.
* Przechowywanie: Przechowuj pianki i filce w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
* Odpowiednie użytkowanie: Używaj pianek i filców zgodnie z przeznaczeniem. Nie używaj ich do celów, które mogą być niebezpieczne lub szkodliwe.
* Utylizacja: Utylizuj zużyte pianki i filce zgodnie z lokalnymi przepisami. Nie spalaj ich, ponieważ mogą wydzielać toksyczne gazy.
* Nadzór osoby dorosłej: Dzieci powinny używać pianek i filców pod nadzorem osoby dorosłej. |