![Poradnik dla niegrzecznych kobiet - Irena Obermannova [KSIĄŻKA]](https://media.dvdmax.pl/IMG/360x460/197842_0001.png)
Gdyby Milan Kundera nosił spódnicę najpewniej już dawno byłby autorem podobnego poradnika, a dziś, patrzący - z pomnika na praskim Rynku ? Jan Hus, byłby pewnie zdeklarowanym feministą. Tylko co na to powiedziałby prezydent Czech Vaclav Klaus? Na szczęście Czesi mają większe niż my poczucie humoru.
Bohaterka ?Poradnika ?? ? 40-letnia matka samotnie wychowująca swoje dwie córki ? w nietypowy sposób, dowcipnie i ironicznie opowiada o rozpadzie swojego małżeństwa i relacjach z mężczyznami. Poddając refleksji swoje stosunki z mężczyznami daje rady ?siostrom? jak postępować w kontaktach z płcią przeciwną. Mocne tezy, soczysty język, intymne wyznania oraz bliskość rzeczywistości czeskiej i polskiej sprawia, że jest to doskonała lektura.
Irena Obermannova (ur. 1962) to czeska prozaiczka, która w swoim kraju cieszy się wielką popularnością. Absolwentka reżyserii i scenariopisarstwa na FAMU (Praska Szkoła Filmowa). Autorka scenariuszy filmowych oraz słuchowisk radiowych.