![Szaleństwo w ciemnościach. Tragiczna historia zaginięcia statku Erebus - Michael Palin [AUDIOBOOK]](https://media.dvdmax.pl/IMG/360x460/2911693_0001.jpg)
HMS \"Erebus\" był jednym z najwspanialszych okrętów, weteranem przełomowych ekspedycji na krańce świata. W 1848 roku wraz z siostrzaną jednostką HMS \"Terror\" i 129 członkami wyprawy zaginął w Arktyce podczas próby wytyczenia trasy przez Przejście Północno-Zachodnie, a jego los spowiła mgła tajemnicy. W 2014 roku został odnaleziony. Oto jego historia. Książka \"Szaleństwo w ciemnościach\" to barwny opis doświadczeń tych, którzy jako pierwsi postawili stopę na Ziemi Wiktorii w Antarktydzie, a zaledwie kilka lat później jeden po drugim zamarzli w lodach Arktyki poza zasięgiem desperackich misji ratunkowych. To cudownie sugestywna relacja z prawdziwie niezwykłej przygody, wskrzeszonej przez podróżnika i gawędziarza. MICHAEL PALIN - GWIAZDA GRUPY MONTY PYTHONA I AUTOR PODRÓŻNICZYCH PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH. *** \"To niesamowita książka. Nie mogłem jej odłożyć\" - Nicholas Crane. *** \"Bez reszty pochłania czytelnika\" - \"Sunday Times\". *** \"Wspaniała opowieść\" - David Baddiel, \"Daily Mail\". *** \"Barwny pamiętnik zgłębiania przez gwiazdę telewizji dziejów HMS ?Erebus? oraz epickiej ekspedycji polarnej, napisany w żywy i skrupulatny sposób (...) Ujawnia wiele informacji zarówno o odkryciach, jak i Królewskiej Marynarce Wojennej w XIX wieku\" - Sara Wheeler, \"Observer\". *** \"Cóż to za książka (...) [Palin] wnosi do niej nie tylko umiejętności historyka i pisarza, lecz także podróżnika\" - Dan Snow. *** \"Żywy, sugestywny tekst\" - Erica Wagner, \"Financial Times\". *** \"Wszyscy o niej mówią (...) Genialna książka\" - Chris Evans, BBC Radio 2.
HMS Erebus był jednym z najwspanialszych okrętów, weteranem przełomowych ekspedycji na krańce świata. W 1848 roku wraz z siostrzaną jednostką HMS Terror i 129 członkami wyprawy zaginął w Arktyce podczas próby wytyczenia trasy przez Przejście Północno-Zachodnie, a jego los spowiła mgła tajemnicy. W 2014 roku został odnaleziony. Oto jego historia.
Książka Szaleństwo w ciemnościach to barwny opis doświadczeń tych, którzy jako pierwsi postawili stopę na Ziemi Wiktorii w Antarktydzie, a zaledwie kilka lat później jeden po drugim zamarzli w lodach Arktyki poza zasięgiem desperackich misji ratunkowych.
To cudownie sugestywna relacja z prawdziwie niezwykłej przygody, wskrzeszonej przez podróżnika i gawędziarza.