![Wojna i pokój. Adaptacje literatury - Frédéric Brémaud, Thomas Campi [KSIĄŻKA]](https://media.dvdmax.pl/IMG/360x460/3467192_0001.jpg)
Komiksowa adaptacja jednego z najbardziej znanych dzieł Lwa Tołstoja, powieści określanej jako rosyjska epopeja narodowa. \"Wojna i pokój\" to osadzona w realiach Rosji w okresie wojen napoleońskich opowieść o społeczeństwie, polityce, patriotyzmie, ale przede wszystkim o miłości. Podczas gdy na zachodzie Europy Napoleon Bonaparte podbija kolejne kraje, w Rosji trwają bale, na które przychodzi śmietanka rosyjskiej burżuazji, w tym hrabia Rostow i jego dzieci - Michał i Natasza, książę Bołkoński z piękną żoną Lizą oraz Piotr, nieślubny syn hrabiego Bezuchowa. Jednak beztroskie życie arystokracji ulega gwałtownej zmianie wraz z przystąpieniem Rosji do wojny przeciwko Francji.
Autorem scenariusza adaptacji tego monumentalnego dzieła jest francuski pisarz Frédéric Brémaud, znany w Polsce m.in. z serii \"Kamila i konie\" (do której pisał scenariusze pod pseudonimem Lili Mésange), a także a adaptacji kryminału Agaty Christie \"A.B.C.\", natomiast za rysunki odpowiada Włoch Thomas Campi, autor rysunków do albumu \"Joe Shuster. Opowieść o narodzinach Supermana\".
Komiksowa adaptacja jednego z najbardziej znanych dzieł Lwa Tołstoja, powieści określanej jako rosyjska epopeja narodowa. "Wojna i pokój" to osadzona w realiach Rosji w okresie wojen napoleońskich opowieść o społeczeństwie, polityce, patriotyzmie, ale przede wszystkim o miłości. Podczas gdy na zachodzie Europy Napoleon Bonaparte podbija kolejne kraje, w Rosji trwają bale, na które przychodzi śmietanka rosyjskiej burżuazji, w tym hrabia Rostow i jego dzieci - Michał i Natasza, książę Bołkoński z piękną żoną Lizą oraz Piotr, nieślubny syn hrabiego Bezuchowa. Jednak beztroskie życie arystokracji ulega gwałtownej zmianie wraz z przystąpieniem Rosji do wojny przeciwko Francji.
Autorem scenariusza adaptacji tego monumentalnego dzieła jest francuski pisarz Frdric Brmaud, znany w Polsce m.in. z serii "Kamila i konie" (do której pisał scenariusze pod pseudonimem Lili Msange), a także a adaptacji kryminału Agaty Christie "A.B.C.", natomiast za rysunki odpowiada Włoch Thomas Campi, autor rysunków do albumu "Joe Shuster. Opowieść o narodzinach Supermana".