DVD
Złota Setka Teatru Telewizji VII [5DVD]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Teatr
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray
Seria Złota Setka Teatru Telewizji
Kraj wydania Polska
Polska wersja językowa
Dźwięk
Napisy
Opis W ponad pięćdziesięcioletniej historii Teatru Telewizji powstało dla tej sceny kilka tysięcy przedstawień. Większość z nich zachowała się w telewizyjnym archiwum, stanowiąc niepowtarzalną w skali światowej kolekcję. Na liście "Złotej Setki" znalazły się realizacje dzieł klasyków polskich i obcych, utwory współczesnych autorów rodzimych i obcojęzycznych, lekkie komedie i wielkie narodowe dramaty.

W 7. kolekcji Złotej Setki Teatru Telewizji znalazły się dramaty: "Immanuel Kant" Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy, "Kalkwerk" również Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy, "Kartoteka rozrzucona" Tadeusza Różewicza w reżyserii Kazimierza Kutza, "Kasia z Heilbronnu" Heinricha von Kleista w reżyserii Jerzego Jarockiego, "Sen srebrny Salomei" Juliusza Słowackiego w reżyserii Krzysztofa Nazara.

Immanuel Kant

Akcja spektaklu Krystiana Lupy rozgrywa się na statku płynącym z Europy do Stanów Zjednoczonych. Na pokładzie znajduje się słynny filozof Immanuel Kant. Uczony, choć sam stroni od towarzystwa, wzbudza wielkie zainteresowanie wśród współpasażerów.

Kalkwerk

Słowo "Kalkwerk" pochodzi z języka niemieckiego i oznacza nieczynną wapniarnię. W spektaklu nazwany został tak majątek, w którym rozgrywa się sztuka. Jest on metaforą miejsca jałowego, w którym nic się nie urodzi. Główny bohater spektaklu to Konrad, mężczyzna na wpół szalony, opętany myślą o stworzeniu wiekopomnego dzieła - "Studium o słuchu". Jest przekonany, że treść owego studium ma już w głowie, jednak nie potrafi przelać na papier ani linijki.

Kartoteka rozrzucona

Spektakl jest efektem cyklu prób otwartych, prowadzonych przez reżysera na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ukazuje obraz zmian społecznych, jakie zaszły w Polsce, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Bohaterowie żyją w chaosie, hedonizmie, jako pokolenie funkcjonują w ramach narzuconej im iluzji. Różewicz i Kutz, wykorzystując przejaskrawienia, stawiają widzom pytania fundamentalne.

Kasia z Heilbronnu

Spektakl w reżyserii Jerzego Jarockiego opowiada o wielkiej, niezwykle ofiarnej miłości. Theobald, płatnerz z Heilbronnu, pozywa przed sądem Fryderyka Wettera, hrabiego vom Strahl. Powodem oskarżenia jest przekonanie, że hrabia uwiódł jego nieletnią córkę Kasię posługując się czarami.

Kasia i Fryderyk po raz pierwszy spotkali się we śnie - śnionym jednocześnie przez oboje w noc sylwestrową. Wtedy właśnie Aniołowie przepowiedzieli im, że na jawie ich losy połączą się ze sobą na zawsze. Kasia, by osiągnąć ten cel, musi przetrwać wiele prób. Fryderyk zaś, musi zrozumieć, czym naprawdę jest głód miłości. W tej bajkowej historii kryją się filozoficzne rozważania o ludzkim przeznaczeniu.

Sen srebrny Salomei

W 1843 roku, Juliusz Słowacki, napisał najbardziej tajemniczy i kontrowersyjny ze swoich dramatów - historię namiętności, miłości i zdrady. I choć główną bohaterką na pierwszy rzut oka wydaje się być tytułowa Salomea, to tak naprawdę historia ta jest opowieścią o narodzie, który stracił wolność.

Autor stara się przełamać historyczne stereotypy i pozwolić widzowi na nowo spojrzeć na relacje polsko-ukraińskie.
EAN 5902739660430
Dział DVD
Data premiery 2018-05-11
Seria Złota Setka Teatru Telewizji
Kraj wydania Polska
Kategoria wiekowa (MPAA) PG-13
Dodatki
  • bezpośredni dostęp do scen
  • menu interaktywne
Region DVD 1, 2, 3, 4, 5, 6
Opakowanie BOX
Liczba nośników [5xDVD]
Wysokość (razem z opakowaniem) 78
Długość (razem z opakowaniem) 190
Szerokość (razem z opakowaniem) 140
Dźwięk
  • Dolby Digital 1.0 polski
Napisy
  • brak